Dvojkrídlové interiérové dvere – estetický prvok Vášho domova

Podľa počtu dverných krídel delíme designové dvere PRÜM na jednokrídlové a dvojkrídlové. Dvojkrídlové dvere pritom môžeme ďalej deliť na dvere so symetrickými (obidve dverné krídla sú rovnako veľké) alebo nesymetrickými krídlami (každé krídlo je inak veľké).
Najčastejšie sa môžeme s dvojkrídlovými dverami stretnúť pri domoch, kde sú prevažne využívané ako dvere vchodové. V takom prípade sú často opatrené vrchným nadsvetlíkom. Okrem domov sa môžeme s dvojkrídlovými dverami samozrejme stretnúť aj u stavieb s väčšou požadovanou priechodnou šírkou, ako sú obchody, školy a kancelárske budovy.

Dvojkrídlové dvere nájdete v bežných interiéroch väčšinou ako výrazný deliaci prvok – napríklad v hale či obývačke. Rozdelenie priestoru pomocou dvojkrídlových dverí výrazne zvýši funkčné možnosti Vášho bytu či domu a aj esteticky často veľmi prospeje. Dvojkrídlové drevené dvere na rozdiel od jednokrídlových dverí dokážu obzvlášť v spojení s čírym alebo satinovaným sklom významne prevzdušniť a otvoriť priestor. Oceníte ich tiež pri väčšej návšteve, kedy dvojkrídlové dvere jednoducho otvoria interiér Vášho domu pre väčšie množstvo osôb.

Dvojkrídlové dvere sa často používajú tam, kde si to vyžadujú praktické dôvody – napríklad manipulácia s väčšími predmetmi (v skladoch, garážach …). Dvojkrídlové dvere môžu byť vyrobené aj v prevedení posuvnom po stene alebo do stavebného puzdra, čo je veľmi elegantné a priestorovo úsporné riešenie. Viac o posuvných dizajnových dverách PRÜM nájdete v našom článku Posuvné dvere – elegantné riešenie, ako získať priestor navyše.

Dvojkrídlové dvere bývajú tiež súčasťou rôznych moderných presklených stien.

Interiérové dvere PRÜM Intarsia 1/FQ CPL Pera creme, dvojkrídlové celosklenené dvere Intarsia Opus, svetlíková stena Dvojkrídlové celosklenené dvere PRÜM Royal 151-3 DUO

Dvojkrídlové posuvné dvere PRÜM Royal 151-LA2 CPL Touch pinie, sklo WOOD1-DQ, posuvné kovanie ART, presklená stena Interiérové dvere PRÜM Stil ST4 Biely lak, Posuvné dvojkrídlové dvere STIL STL4/4 Biely lak, posuvné kovanie MOVE

Dvojkrídlové interiérové dvere PRÜM Standard LA, CPL orech, zárubňa CPL Biely lak, sklo Float bronz Dvojkrídlové interiérové dvere PRÜM Intarsia 1/5 dyha javor

V každom prípade sú dvojkrídlové dvere veľmi variabilné a ak to Váš interiér umožňuje, potom Vám túto praktickú alternatívu riešenia dverí môžeme jedine odporučiť. Ak ste tu ešte stále nenašli všetky potrebné informácie, kontaktujte nás na našej predajni.