Posuvné dvere – elegantné riešenie, ako získať priestor naviac

 Posuvné dvere v prevedení na stenu

Ich prednosti oceníte ako v menších, tak vo väčších bytoch. Voľného priestoru totiž nieje nikdy dosť. Vhodne zvolené posuvné, rovnako ako klasické dvere dotvárajú interiér. Ale posuvné dvere ponúkajú i niečo naviac. Ich hlavnou prednosťou je, že sa neotvárajú do miestnosti, ale posúvajú sa po stene, alebo sa zasúvajú do stavebného púzdra. Tým šetria priestor a dávajú nám viac možností, ako interiér ešte vhodnejšie zariadiť. Posuvné dvere PRÜM sa naviac pýšia krásnym vzhľadom. Vybrať si môžete z niekoľkých materiálov a prevedení.

Drevené alebo celosklenené posuvné dvere na stenu ponúkajú možnosť výberu z niekoľkých posuvných mechanizmov (koľajnice, koľajnice s garnižou, alebo s bočným dorazom v prípade, že chcete dvere zamykať). Klasická drevená garniža je osvedčeným riešením pre jednokrídlové i dvojkrídlové prevedenie.

Posuvné dvojkrídlové dvere PRÜM Standard LA, dýha dub   Klasická garnyž v povrchu CPL Pera creme

Sofistikovaný posuvný systém MOVE je dokonalou súhrou designu, funkčnosti i materiálu. Ponúka úzku konštrukciu, zaručuje vysoko funkčný element skrytý v koľajnici, minimálna hlasitosť, jednoduchá posuv dverí, dlhú životnosť a ochranu proti znečisteniu.

Posuvné sklenené dvoojkrídlové dvere  PRÜM Satináto biele, posuvné kovanie MOVE   Posuvné dvojkrídlové dvere PRÜM Stil STL4/4 Biela exclusiv, posuvné kovanie MOVE

Designové posuvné kovanie ART predstavuje vysoko odolné prevedenie z nerezovej oceli. Hydraulický doraz Soft Stop je zárukou komfortného zatvárania. Stačí len mierne zatlačiť do dverného krídla a dvere sa samy dovrú.

Posuvné sklenené dvere PRÜM Royal DUO 151-1, posuvné kovanie ART   Posuvné dvojkrídlové dvere PRÜM Royal 151-LA2 CPL Touch pinie, sklo WOOD1-DQ, posuvné kovanie ART

Posuvné dvere do stavebného púzdra

Krídlo posuvných dverí do stavebného púzdra sa zasúva dovnútra do steny či sadrokartónovej priečky. U dverí do stavebného púzdra je potrebné mať na zreteli, aká bude celková hrúbka dverí.
Púzdra sa vyrábajú v rôznych hrúbkach podľa toho, ako silné dverné krídlo sa do nich má vojsť. Je treba vziať v úvahu, že pre posuvné dvere do púzdra je vyžadovaná hrúbka steny najmenej 125 mm.

Nešetrite na kvalite. Šetrite priestor. Viac o štýlových posuvných dverách u nás na predajni.

 Posuvné dvojkrídlové dvere PRÜM do púzdra Standard LA CPL javor   Posuvné dvojkrídlové dvere PRÜM Standard 2/LA-S CPL Touch dub